Custom Real
banner

O projekte

O projekte

Univerzitné mestečko - Velký diel Žilina tvorí súbor radových rodinných domov a samostatných rodinných domov. Navrhovanú stavbu je možné označiť ako záhradné mestečko vzhľadom na netradičné poňatie striech s použitím extenzívnej zelene a vzhľadom na snahu dopriať obyvateľom pocit bývania uprostred zelene vo forme obytných záhrad. V urbanistickom riešení sa nezabudlo ani na zeleň na uliciach a dvoroch. Veľký dôraz je kladený na prepojenie exteriéru s interiérom prostredníctvom obytnej terasy.

Aktuálne je v októbri 2015 v ponuke celkom 8 radových domovetape výstavby "2017". Z celkového počtu ôsmich radových rodinných domov navrhnuté dvojpodlažné a 4  trojpodlažné. Prístup !k budúcim rodinným domom je zabezpečený po sieti spevnených komunikácií a chodníkov. Rodinné domy vybavené všetkými dostupnými inžinierskymi sieťami a verejným osvetlením. Dokončenie týchto domov je plánované v decemberi 2017.

 

O dome

Dvojpodlažné radové domy    navrhnuté bez podpivničenia. Trojpodlažné domy majú naviac obytný suterén. Domy nízkoenergetické s vonkajším systémom kontaktného zateplenia s vegetačnými sedlovými strechami s extenzívnou zeleňou a sklonom strechy 20°. Vegetačná strecha dotvára vonkajšie prostredie obytného celku, chráni 2. nadzemné podlažie domu pred teplotnými výkyvmi, zadržovaním vody znižuje zaťaženie kanalizačnej siete a dotvára mikroklímu v lokalite. Na prízemí sa nachádza otvorený priestor funkčne delený obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň zádverím, ďalej toaleta, komora pod schodiskom a odkladací priestor umiestneným mimo domu pri hlavnom vchode. Otvorený priestor na prízemí, ktorý tvorí kuchyňa, jedáleň a obývacia izba je možné v prípade záujmu rozdeliť priečkami. Na poschodí sa nachádzajú 3 izby, kúpeľňa s WC a balkón. Suterén v trojpodlažných domoch je možné využiť individuálne. Celková rozloha pozemku vrátane zastavanej plochy je od 200 m2. Úžitková plocha domu je od 100 m2 pri dvojpodlažných po 130 m2 v trojpodlažných domoch, zastavaná plocha domu je 60 m2.