Custom Real
banner

O projekte

O projekte

Univerzitné mestečko - Velký diel Žilina tvorí súbor radových rodinných domov a samostatných rodinných domov. Navrhovanú stavbu je možné označiť ako záhradné mestečko vzhľadom na netradičné poňatie striech s použitím extenzívnej zelene a vzhľadom na snahu dopriať obyvateľom pocit bývania uprostred zelene vo forme obytných záhrad. V urbanistickom riešení sa nezabudlo ani na zeleň na uliciach a dvoroch. Veľký dôraz je kladený na prepojenie exteriéru s interiérom prostredníctvom obytnej terasy.

Aktuálne od januára 2013 v ponuke Radové domy v 4. etape výstavby. Radové rodinné domy navrhnuté ako dvojpodlažné. Novinkou je možnosť zobytnenia priestoru v podkroví domu, čím sa zväčší úžitková plocha domu na 130 m2Prístup k budúcim rodinným domom je zabezpečený po sieti spevnených komunikácií a chodníkov. Rodinné domy vybavené všetkými dostupnými inžinierskymi sieťami a verejným osvetlením. Dokončenie týchto domov je plánované na november 2014.

 

O dome

Radové domy dvojpodlažné murované bez podpivničenia. Domy nízkoenergetické s vonkajším systémom kontaktného zateplenia s vegetačnými sedlovými strechami s extenzívnou zeleňou a sklonom strechy 20°. Vegetačná strecha dotvára vonkajšie prostredie obytného celku, chráni 2. podlažie domu pred teplotnými výkyvmi, zadržovaním vody znižuje zaťaženie kanalizačnej siete a dotvára mikroklímu v lokalite. Na prízemí sa nachádza otvorený priestor funkčne delený obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň zádverím, ďalej toaleta, komora pod schodiskom a odkladací priestor umiestneným mimo domu pri hlavnom vchode. Otvorený priestor na prízemí, ktorý tvorí kuchyňa, jedáleň a obývacia izba je možné v prípade záujmu rozdeliť priečkami. Na poschodí sa nachádzajú 3 izby, kúpeľňa s WC a balkón. Podkrovie je možné využiť na izbu o výmere 30 m2. Celková rozloha pozemku vrátane zastavanej plochy je od 206 m2. Úžitková plocha domu je 130 m2, zastavaná plocha domu je 60 m2.